AMSPN Hetman Zamość - juniorzy starsi - strona nieoficjalna

pon.

Brak aktywnych ankiet.

AMSPN HETMAN ZAMOŚĆ

W czasie swojej ponad dziesięcioletniej działalności AMSPN Hetman Zamość odniósł wiele sukcesów zarówno drużynowych jak i zawodniczych.

Największym jak dotychczas sukcesem zespołowym jest zwycięstwo w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych LZPN w sezonie 2000/2001.

Ponadto przez ostatnie dwa sezony, zespoły prowadzone przez trenera Roberta Wieczerzaka zdobywały wicemistrzostwo województwa w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Młodszych (2002/2003) oraz Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Starszych (2003/2004).

Wśród sukcesów indywidualnych należy podkreślić fakt, że praktycznie co rok w okresie dotychczasowej działalności AMSPN Hetman, nasi zawodnicy trafiają do kadry bądź Reprezentacji Polski w młodzieżowych kategoriach wiekowych.

Najwięcej występów w Reprezentacji Polski rocznika 1983 zaliczył Piotr Kapłon (obecnie KS Hetman Zamość), który uczestniczył w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 16. Ponadto grę w reprezentacji Polski mają za sobą, będący teraz podporą KS Hetman Zamość, Tomasz Albingier i Rafał Waga.

Ostatnio w Reprezentacji Polski do lat 15, którą prowadzi trener Dariusz Dziekanowski, zadomowił się obrońca Szymon Solecki (w sierpniu 2004r przeszedł do łódzkiej SMS). Z obecnych zawodników AMSPN Hetman Zamość należy zwrócić uwagę na bramkarza Mateusza Prusa, który zaliczył już występy w Reprezentacji Polski do lat 14 (rocznik 1990), prowadzonej przez trenera Michała Globisza.

Oprócz występów w reprezentacji Polski, nasi zawodnicy byli i są podporą reprezentacji województwa lubelskiego we wszystkich kategoriach wiekowych.

W roku 2004 w poszczególnych reprezentacjach Lubelskiego Związku Piłki Nożnej grają lub grali: Przemysław Kanarek, Patryk Koczwara, Bartłomiej Mazur (rocznik 1992, trener reprezentacji LZPN - Włodzimierz Garbiec, trener klubowy - Dariusz Waryszak), Tomasz Demusiak, Radosław Galant, Mateusz Szyper (rocznik 1991, trenerzy reprezentacji LZPN - Wojciech Dąbała i Marek Wawer, trener klubowy - Waldemar Sękowski); Ernest Drzewosz, Tomasz Prejbusz, Mateusz Prus, Michał Rajtar (rocznik 1990 - zdobywcy Mistrzostwa Polski w rozgrywkach o Puchar im. Wacława Kuchara w roku 2004, trener reprezentacji LZPN - Mirosław Staniec, trener klubowy - Robert Wieczerzak); Tomasz Margol, Szymon Solecki, Rafał Turczyn (rocznik 1989, trener reprezentacji LZPN - Ryszard Kuśnierz, trener klubowy - Robert Wieczerzak).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

AMSPN Hetman ZamośćLublinianka SSA Lublin
AMSPN Hetman Zamość 1:1 Lublinianka SSA Lublin