Sport.pl

Aktualności

Kolejne kontrolne wygrane

• autor: AMSPN, 2011-02-27 12:25

Juniorzy starsi po raz trzeci i czwarty zwyciężyli w kolejnych meczach towarzyskich.
Trzeci mecz kontrolny rozegrali (20.02.) w niedzielę przeciwko Sparta Łabunie, których pokonali 2:1.
Był to już trzeci mecz z rzędu ustalając ten sam wynik.
6 dni (26.02.) później rozegrali sparing przeciwko Echo Zawada, która również występuje w klasie okręgowej co poprzedni rywal.

W trzecim meczu przeciwko Sparcie podopieczni Wiesława Wieczerzaka razili nieskutecznością wielu zawodników nie potrafiło umieścić piłki w siatce rywali. Na początku spotkania Spartanie mogli wyjść na prowadzenie dobrą okazję na zdobycie bramki miał Konrad Kozioł, który z 12 metra uderzył na bramkę, piłka odbija się od słupka i wyleciała za boisko, zagrożenie minęło..
Kolejne minuty to przewaga juniorów starszych, którzy próbowali zdobyć pierwszą bramkę lecz zabrakło skuteczności pod bramką.
Zamościanie wyszli na prowadzenie dopiero około 30 minuty spotkania, w pierwszej połowie nie potrafili zwiększyć przewagi, wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa to groźniejsze ataki obydwu zespołów.
Napastnicy jak i zarówno pomocnicy trójkolorowych próbowali zdobyć kolejną bramkę lecz po raz kolejny marnie im to wychodziło.  W 70 minucie spotkania rajd wykonał Hubert Czady minął 3 zawodników Spartan i plasowanym strzałem pokonał Szostaka.
Pod koniec meczu goście wyszli z kontry prawą stroną zabrał się napastnik Sparty i będąc sam na sam z Gadziną pokonał golkipera gospodarzy ustalając tym samym końcowy wynik  2:1.

Skład Hetman :
Gadzina – Koczwara, Adamczyk, Chruściński, Wurszt – Mazur, Lemiecha, Maruszak, Czady – Szura, Stopa

ponadto zagrali :
Witkowski, Rypulak, Watraczuk, Daniluk

6 dni (26.02.) później juniorzy starsi zagrali mecz towarzyski przeciwko Echo Zawada.
W meczu strasznie dużo było chaosu, lecz mimo tego Zamościanie potrafili pokonać bramkarza gości 7 razy. Pierwsze trzy bramki zdobył Hubert Czady ustalając wynik do przerwy 3:0.
Na początku drugiej połowy bramkę na 4:0 zdobył Kuba Witkowski, kolejne bramki zdobyli Patryk Daniluk, Arkadiusz Rypulak oraz Kamil Stopa.

Kiecana– Wurszt, Chruściński, Adamczyk, Koczwara  - Lemiecha, Mazur, Józefko, Maruszak – Czady – Szura

Daniluk, Watraczuk, Witkowski, Józefko, Tomczyszyn, Rypulak i Stopa

Wypowiedź Krystiana Szury :
Według mnie zagraliśmy dobry futbol, mogliśmy pokusić się o jeszcze więcej, ale 7:0 to także dobry wynik gdyż graliśmy z zawodnikami starszymi od siebie o parę a nawet kilkanaście lat. Dużo bramek i czyste konto naszych bramkarzy.. chciałbym i mam nadzieję, że będzie więcej takich meczy.

Jako kapitan zespołu jestem zadowolony z postawy naszej drużyny, postawione nam warunki przez trenerów zostały spełnione może nie w 100% ale w większości zapewne tak.
Teraz pozostaje nam trenowanie tego co nam najmniej wychodziło w sparingu i przygotowywanie się do kolejnych kontrolnych meczy – wypowiada się Bartłomiej Mazur.

Zmagałem się z kontuzją od dłuższego czasu i możliwość wejścia na boisko nawet na 20 minut było dla mnie miłą chwilą, że mogłem stanąć miedzy słupkami w swoim zespole. Bardzo cieszy mnie postawa kolegów z zespołu, grali z dużym zaangażowaniem, byli waleczni, zostawili sporo sił na boisku co potwierdza wynik spotkania – mówi Kamil Tomczyszyn.

W meczu z Echo Zawada moim zdaniem nasz zespół zaprezentował się dobrze, najważniejsze jest to, że rozumiemy się na boisku i dlatego większość rzeczy nam wychodzi, a to wszystko można uwarunkować dobrym wynikiem. Oceniając siebie próbowałem zagrać jak najlepiej w miarę swoich możliwości tak jak z reszta we wszystkich meczach, zawsze daje z siebie 101 procent, ponieważ zależy mi na wyniku i na dobrej grze tak jak reszcie zespołu - dodaje Przemysław Watraczuk.

Również miło usłyszeć, że w ten sam dzień (26.02.) zespół seniorów Autonomicznej pokonał Spartę Łabunie 8:1.
Bramki dla Hetmana zdobyli :
Przemysław Gałka zdobył trzy bramki, Mariusz Kycko i Piotr Chadaj zdobyli po dwie oraz jedną Jakub Hałas.

źródło: własne